Puitkonstruktsioonide ehitus

 

Põhihariduse baasil | koolipõhine õpe | 3 a

Ehituseriala õppima asudes omandad nii kutse- kui ka keskhariduse.

Erialal õpitakse puitmaju ehitama; puitmaterjalist kande- ja kattekonstruktsioone ning sise- ja väliselemente valmistama ja paigaldama; materjalide tootjate poolt ette nähtud tehnoloogiaid ja ette antud kvaliteedinõudeid tundma.

Vajad selles ametis head tervist ja vastupidavusthead nägemist ja kõrguskartmatustkannatlikkusttäpsust ja hoolikust ning valmisolekut meeskonnatööks.

Sellel õppekaval õppima asumisel on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Täpsemad tingimused leiate Eesti Töötukassa koduleheltlink opens on new page

Õppima asumise tingimused

  • Põhiharidus
  • Edukas osalemine sisseastumise testil ja vestlusel
  • Õppima asuja peab arvestama isiklike tööriiete, jalanõude ja kiivri soetamisega, mis lähevad kokku maksma ligikaudu 150 eurot.

Praktika- ja töövõimalused

Praktikaettevõteteks on erinevad ehitusettevõtted Lääne-Virumaalt ja ka teistest maakondadest.

Omandad kvalifikatsiooni

Õppekava läbimisel omandad keskhariduse ning kõikidel õpilastel on võimalik taotleda 4. taseme ehituspuusepa kutsetunnistust.

Õpi edasi

Edukal lõpetajal on võimalik jätkata kõrghariduse suunal Tallinna Tehnikakõrgkoolis või Tallinna Tehnikaülikoolis.

Vastuvõtt 2024

Sisseastumine toimub kahes osas, millest

  • mõlemad osad toimuvad kohapeal, Rakvere Ametikoolis 26.06.2024. Selleks päevaks varu endale kokku umbes 4 tundi. Esimene osa koosneb 20 küsimusega testist ja rühmatööst. Selles osas on võimalik kokku saada kuni 60 punkti.

Punktid jagunevad:

  1. Kuni 25 punkti - arvesse võetakse 9 klassi lõputunnistusel eesti keele, matemaatika, füüsika, keemia, võõrkeele, kehaline kasvatuse, kunsti ja arvutiõpetuse keskmine hinne.
  2. Kuni 15 punkti – test, mis koosneb 15 küsimusest ja hõlmab küsimusi eesti keele, matemaatika, keemia, füüsika ja inglise keele kohta.
  3. Kuni 20 punkti – rühmatöö, mille lõpus esitletakse komisjonile 5 liikmelises grupis LEGO klotsidega  oma (grupi)  tuleviku väljavaated.
  • teine osa ehk motivatsioonivestlus. Vestlusel on võimalik kokku saada 40 punkti 100st. Vestlus kestab kokku 5-10 minutit

Punktid jagunevad:

  1. Kuni 25 punkti – arusaamine õpitavast erialast. Õppekavaga saad tutvuda SIINlink opens on new page.
  2. Kuni 15 punkti – valitud teemal vestlemine. Valiku saab teha järgmiste teemade vahel: muusika, sport, kultuur, poliitika, hobid, pere ja sõbrad, nutisõltuvus või tulevik. Vabalt valitud teema vestluse kestvus 2-3 minutit.

Täpsemalt vastuvõtuprotsessist - SIITlink opens on new page

Valdkonna palgainfolink opens on new page

Tutvu õppekavagalink opens on new page
Tutvu õppekavaga 2023link opens on new page
Tutvu rakenduskavagalink opens on new page
Tutvu rakenduskavaga 2023link opens on new page
Tutvu üldõpingute rakenduskavagalink opens on new page

Kandideerimine & lisainfo
Avaldatud 07.02.2020. Viimati muudetud 01.07.2024.