Ehitusviimistlus

Põhihariduse baasil | koolipõhine õpe | 3 a

Ehituseriala õppima asudes omandad nii kutse- kui ka keskhariduse.

Ehitusviimistleja tööülesanne on ehituspindade lõppviimistlus – krohvimine, pahteldamine, värvimine, tapeetimine ja hoonete sise- ning välispindade plaatimine. Eriala juures on tähtis vastupidavus, kannatlikkus, täpsus, hoolsus ning kõrguse kartmatus. Ehitusviimistleja saab spetsialiseeruda maalriks, plaatijaks või krohvijaks.

Õppima asumise tingimused

  • Põhiharidus
  • Edukas osalemine sisseastumise testil ja vestlusel
  • Õppima asuja peab arvestama isiklike tööriiete, jalanõude ja kiivri soetamisega.

Praktika- ja töövõimalused

Ehitusviimistlejaid vajavad ehitus- ja kinnisvarahooldusettevõtted. Oskuslik viimistleja on alati hinnatud ja oodatud töötaja. Kutsetunnistusega ehitusviimistleja leiab rakendust lisaks Eestile ka teistes Euroopa riikides. Eriala annab häid väljavaateid ettevõtlusega alustamiseks.

Omandad kvalifikatsiooni

Õppekava läbimisel omandad kutsekeskhariduse.

Õpi edasi

Edukal lõpetajal on võimalik õpinguid jätkata Tallinna Tehnikakõrgkoolis või Tallinna Tehnikaülikoolis.

Vastuvõtt 2024

Sisseastumine toimub kahes etapis, millest

  • esimene osa toimub kohapeal, Rakvere Ametikoolis 25.06.2024 ja koosneb 3 osast. Sellel päeval on võimalik kokku saada kuni 80 punti 120st. Esimeseks päevaks varu endale kokku umbes 3 tundi.

Punktid jagunevad:

  1. Kuni 40 punkti - arvesse võetakse 9 klassi lõputunnistusel eesti keele, matemaatika, füüsika, keemia, võõrkeele, kehaline kasvatuse, kunsti ja arvutiõpetuse keskmine hinne.
  2. 5 punkti - dokumendid on korrektselt ja õigeaegselt esitatud.
  3. Kuni 15 punkti – test, mis koosneb 20 küsimusest ja hõlmab küsimusi eesti keele, matemaatika, keemia, füüsika ja inglise keele kohta.
  4. Kuni 20 punkti – rühmatöö, mille lõpus esitletakse komisjonile 5 liikmelises grupis LEGO klotside abil oma (grupi) tuleviku väljavaated.
  • teine osa ehk motivatsioonivestlus toimub Teams´i keskkonnas (soovi korral saab kandidaat osaleda vestlusel koolis kohapeal)  26.06.2024 ja 27.06.2024. Vestlusel on võimalik kokku saada 40 punkti 100st. Oma vestluse kellaaja saab sisseastuja teada läbi www.sais.ee keskkonna. Lisaks saadetakse teavitus, kutse vestlusele, emailile. Vestlus kestab kokku 5-10 minutit

Punktid jagunevad:

  1. Kuni 5 punkti – õigeaegne alustamine.
  2. Kuni 20 punkti – arusaamine õpitavast erialast. Õppekavaga saad tutvuda SIIN.
  3. Kuni 15 punkti – valitud teemal vestlemine. Valiku saab teha järgmiste teemade vahel: muusika, sport, kultuur, poliitika, hobid, pere ja sõbrad, nutisõltuvus või tulevik. Vabalt valitud teema vestluse kestvus 2-3 minutit.

Täpsemalt vastuvõtuprotsessist - SIITlink opens on new page

Valdkonna palgainfolink opens on new page

Kandideerimine & lisainfo
Avaldatud 28.02.2020. Viimati muudetud 15.01.2025.