Põhihariduse baasil | koolipõhine õpe | 3 a
Ehituseriala õppima asudes omandad nii kutse- kui ka keskhariduse.
Betoonkonstruktsioonide ehitaja tööülesanded on betooni ja ehituskonstruktsiooni valmistamine ja valmis elementide paigaldamine ehitusplatsil. Betoonkonstruktsioonide ehitajad võivad töötada nii tehases kui ka ehitusplatsil. Töötingimused on muutuvad – töötatakse nii sees kui väljas.
Kivi-ja betoonkonstruktsioonide ehitaja tunneb erinevad üldehituse müüriladumise viise ja materjale ning oskab ise teha ja jooniste järgi koostada väga erinevaid raketisi (ajutised püsiehitise toestused ja betoonivaluvormid). Kasuks tuleb tehniline taip ja täpne silm ning hea füüsiline vorm.
Õppima asumise tingimused
- Põhiharidus
- Edukas osalemine sisseastumise testil ja vestlusel
- Õppima asuja peab arvestama isiklike tööriiete, jalanõude ja kiivri soetamisega, mis lähevad kokku maksma ligikaudu 150 eurot.
Praktika- ja töövõimalused
Praktikaettevõteteks on erinevad ehitusettevõtted Lääne-Virumaalt ja ka teistest maakondadest. Maakonna üheks heaks koostööpartneriks on näiteks Top Marine OÜ.
Valdkonna palgainfolink opens on new page
Omandad kvalifikatsiooni
Õppekava läbimisel omandad keskhariduse ning kõikidel õpilastel on võimalik taotleda 4. taseme müürsepa ja betoonkonstruktsioonide ehitaja kutsetunnistust.
Õpi edasi
Edukal lõpetajal on võimalik jätkata kõrghariduse suunal Tallinna Tehnikakõrgkoolis või Tallinna Tehnikaülikoolis.
Vastuvõtt 2024
Sisseastumine toimub kahes osas, millest
- mõlemad osad toimuvad kohapeal, Rakvere Ametikoolis 26.06.2024. Selleks päevaks varu endale kokku umbes 4 tundi. Esimene osa koosneb 15 küsimusega testist ja rühmatööst. Selles osas on võimalik kokku saada kuni 80 punkti.
Punktid jagunevad:
- Kuni 44 punkti - arvesse võetakse 9 klassi lõputunnistusel eesti keele, matemaatika, füüsika, keemia, võõrkeele, kehaline kasvatuse, kunsti ja arvutiõpetuse keskmine hinne.
- 1 punkt – õigeaegselt ja korrektselt esitatud dokumendid
- Kuni 15 punkti – test, mis koosneb 15 küsimusest ja hõlmab küsimusi eesti keele, matemaatika, keemia, füüsika ja inglise keele kohta.
- Kuni 20 punkti – rühmatöö, mille lõpus esitletakse komisjonile 5 liikmelises grupis LEGO klotsidega oma (grupi) tuleviku väljavaated.
- teine osa ehk motivatsioonivestlus. Vestlusel on võimalik kokku saada 50 punkti 130st. Vestlus kestab kokku 5-10 minutit
Punktid jagunevad:
- Kuni 30 punkti – arusaamine õpitavast erialast. Õppekavaga saad tutvuda SIIN.
- Kuni 20 punkti – valitud teemal vestlemine. Valiku saab teha järgmiste teemade vahel: muusika, sport, kultuur, poliitika, hobid, pere ja sõbrad, nutisõltuvus või tulevik. Vabalt valitud teema vestluse kestvus 2-3 minutit.
Täpsemalt vastuvõtuprotsessist - SIITlink opens on new page
Tutvu õppekavagalink opens on new page
Tutvu õppekavaga 2023link opens on new page
Tutvu rakenduskavaga 2023link opens on new page
Tutvu üldõpingute rakenduskavagalink opens on new page
Kandideerimine & lisainfo
- Nimi Margus Masing
- Telefon +372 329 5030
- E-post margus.masing@rak.ee
- Esita avaldus SAIS.ee Link opens on same page
- Asukoht Piiri 8, Rakvere