Sisseastumine

 

 

  1. Vali sobiv eriala
  2. Esita dokumendid
  3. Soorita vajadusel test või vestlus
  4. Kas sain sisse?

Vali sobiv eriala

Lähtu eriala valikul enda soovidest ja vajadustest. Tutvu, milline õppevorm sulle kõige paremini sobib. Veendu, et su eelnev haridus on õpingute alustamiseks piisav.

Tutvu lähemalt erialadega!

Kui Sul on veel eriala kohta küsimusi, siis kirjuta vastuvott@rak.eelink opens on new page või tule eriala praktiliselt järele proovima ning registreeru praktikavarjukslink opens on new pagepraktikavarjuks">.

Esita dokumendid

Elektroonselt e-vastuvõtu keskkonnas  (www.sais.eelink opens on new page) säästad aega ning saad sisseastumisavalduse esitada ja dokumendid üles laadida igal ajal!

Uuri lähemalt, millised dokumendid tuleb sisseastumisel esitada.

Õpilaste vastuvõtu kord

Info: vastuvott@rak.eelink opens on new page, +372 329 5030

Test või vestlus

Täpsem info vestluse/testi toimumise ja kellaaja kohta leiad oma vastuvõtuavalduselt.

Kas sain sisse?

Sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kaudu saad teada, kas saad asuda õppima valitud erialale. Positiivse otsuse korral, tuleb sul kinnitada kooli õppima asumine.

Tee nii:

Sisene sisseastumise  infosüsteemi (SAIS) ja kinnita oma õppima asumine!

Palju õnne! Tere tulemast Rakvere Ametikooli!
 

 

Õpilaskandidaadi esitatavad dokumendid

Õpilaskandidaat esitab vastuvõtukomisjonile järgmised dokumendid:

  1. Avalduse elektrooniliselt (Sisseastumise Infosüsteemis SAIS) või paberkandjal (koolis kohapeal). Elektroonilise avalduse esitamisel tuvastatakse avalduse esitaja isik digitaalselt. Paberkandjal esitatud avaldusele lisatakse õpilaskandidaadi isikut tõendava dokumendi koopia;
  2. Kutseharidusstandardis või õppekavas õpingute alustamise tingimuste täitmist tõendava dokumendi notariaalselt või dokumendi originaali alusel koolis kinnitatud koopia, kui nõutud haridustaset või kutsekvalifikatsiooni tõendavad andmed ei ole koolile elektroonilise teenuse kaudu registritest kättesaadavad;

Välisriigis omandatud hariduse või läbitud õpingute taseme hindamisel lähtutakse UNESCO Üldkonverentsil heaks kiidetud  Rahvusvahelisest ühtsest hariduse liigitusest (International Standard Classification of Education – ISCED).

Avaldatud 24.03.2020. Viimati muudetud 01.07.2024.