Õppimisvõimalused

Sisseastumine

Täiendav vastuvõtt vabadele kohtadele avatakse 05. juulist ja avaldusi võetakse vastu kuni 22. augustini.


Avaldusi saab esitada Sisseastumise Infosüsteemis SAIS. Kohapeal on võimalik avaldust esitada alates 9. augustist tööpäevadel 9.00-14.00.

Hetkel on jäänud veel mõned vabad järgmistel erialadel:

 • sõidukipindade hooldaja-rehvitehnik
 • automaaler 1,5 a
 • veoautojuht
 • logistik
 • IT-süsteemide nooremspetsialist
 • veokorraldaja-logistik
 • keevitaja 3. aasta
 • keevitaja 1. aasta
 • mootorsõidukitehnik
 • tisler

Teistel erialadel on vabu kohti rohkem. Tutvu erialadega.

 

Info telefonil +372 329 5030, vastuvott@rak.ee 

Täpsema info vestluste kohta leiad oma vastuvõtuavalduselt!

Tutvu lähemalt erialadega
Üldhariduse õppimisvõimalused

Lähtu eriala valikul enda soovidest ja vajadustest. Tutvu, milline õppevorm sulle kõige paremini sobib. Veendu, et su eelnev haridus on õpingute alustamiseks piisav.

Kui Sul on veel eriala kohta küsimusi, siis kirjuta vastuvott@rak.ee või tule eriala praktiliselt järele proovima ning registreeru praktikavarjuks.

1. Tutvu, milline õppevorm sulle kõige paremini sobib

2. Esita avaldus

3. Kas sain sisse?

 

 

 

IT-süsteemide nooremspetsialist

it-susteemide_nooremspetsialist

Põhihariduse baasil | koolipõhine õpe | 3 a

Omandad nii kutse- kui ka keskhariduse

Rakvere Ametikool ootab IT-süsteemide nooremspetsialisti erialale õppijat, kelle eesmärk on tulevikus oma tööd hästi teha. Oled teretulnud, kui sul on kõrge õpimotivatsioon, tahad alati anda endast parima, tunned heameelt hästi tehtud töödest, tahad saada IT-spetsialistiks, kes toetab IT-kasutajaid. Vajad selles ametis uuendusmeelsust, arenemissoovi, keskendumisvõimet ja suhtlemisvalmidust, tehnoloogiahuvi, sõbralikkust ja huumorimeelt.

NB! Sisseastumisel tuleb sooritada test!

Sisseastumistest toimub 10.08.2021 kell 10.00

NB! Pead arvestama, et õppetöö käigus vajad mõningaid tööriistu, mis tuleb endale ise hankida:

Testi küsimused põhinevad õppematerjalidel, mille sisseastumiskandidaat iseseisvalt läbi töötab. Test tuleb sooritada vähemalt 50% ulatuses. Õppematerjalid sisseastumiskatseks on kättesaadavad SIIN

Sisseastumistesti saad sooritada ainult kohapeal ja ainult ühel päeval, 10.08.2021 kell 10.00 ruumis A314, kaasa võtta ID kaart ja luua https://moodle.edu.ee/ konto kui seda veel ei ole.

 

 • Kruvikeerajakomplekti sülearvutite lahti võtmiseks (vaja läheb PH000; PH00; PH0; PH1; (-) 1,5; (-)2,0; (-) 3,0; T5-T10; H1,5-H2,5 kruvikeerajaid/kruvikeeraja otsi)
 • Mälupulki (2x vähemalt 4GiB USB 2.0 Flash;  1x vähemalt 16GiB USB 3.0 Flash)

Kasulik on omada arvutit, mis on võimeline jooksutama virtuaalmasinaid. Sellisel arvutil on vähemalt 4-tuumaline kaasaegne CPU, vähemalt 16GiB RAM, vähemalt SATA SSD ketas, kus on 100GiB vaba ruumi. Võimekat videokaarti pole tarvis, see on pigem segav faktor.

Valdkonna palgainfo

Sellel õppekaval õppima asumisel on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Pöörduge Eesti Töötukassa karjäärinõustaja poole. Toetust makstakse ainult siis, kui taotlete toetust enne õpingute alustamist.

Loe lähemalt siit

Praktika- ja tööle rakendumise võimalused

IT-süsteemide nooremspetsialist võib töötada klienditoes, IT-tugiisikuna, monitooringuspetsialistina, süsteemiadministraatorina jne. Põhiliseks tööülesandeks on IT-süsteemide hooldamine ja arendamine ning kasutajatoe pakkumine.

Õppekava lõpetanul on võimalik tööle asuda IT-tehnikuna, IT-süsteemide spetsialistina, andmeside tehnikuna, klienditeeninduse konsultandina, arvutivõrgu administraatorina, serverite administraatorina. Tööle rakendutakse nii IT-ettevõtetes kui ka teiste valdkondade ettevõtetes, kus vajatakse IT-tuge.

Asu õppima!

Uuri eriala kohta täpsemalt